OL-2021 herrer/damer

Svar
MadBum

Re: OL-2021 herrer/damer

Legg inn av MadBum »

Berge må gå

janesaj

Legg inn av janesaj »

8 minutter av andre omgang tok det, og så var det plutselig kjørt. Så fort kan det gå.

Brukeravatar
Interessert
Innlegg: 2356

Legg inn av Interessert »

Da er det nok kjørt. Vi må sette vår lit til kvinnelaget også denne gang.

Folk_flesk

Legg inn av Folk_flesk »

Merkelig at Bergerud ikke engang greier å redde når danskene skyter midt i målet. Står vel fortsatt med nøyaktig 0 redninger i kampen.

BioDex

Legg inn av BioDex »

Dette går helt som forventet. Danskene er rett og slett et nivå eller to over Norge.

PapaSmurf

Legg inn av PapaSmurf »

Skal Norge lykkes i mesterskap så må Sagosen være på et annet nivå enn dette. Forventer mer av verdens beste enn alle de småfeilene når laget trenger han som mest.

Nå er danskene gode, så det er ikke noe overraskende at de vinner, men det er litt skuffende at det er så mange juniorfeil.

Man har alt for lite ro og selvtillit.

Folk_flesk

Legg inn av Folk_flesk »

Flere angrepsfeil fra danskene, men vi "utnytter" det med å gjøre en ny angrepsfeil eller kaste bort ballen. Toppen av udugelighet.
Sist redigert av Folk_flesk den tir aug 03, 2021 11:16 am, redigert 1 gang totalt.

janesaj

Legg inn av janesaj »

PapaSmurf skrev: tir aug 03, 2021 11:11 am Skal Norge lykkes i mesterskap så må Sagosen være på et annet nivå enn dette. Forventer mer av verdens beste enn alle de småfeilene når laget trenger han som mest.
Enig. Sagosen har en tendens til å bli veldig heit i toppen når det drar seg til. Noen ganger lykkes han, men altfor mange ganger gjør han avgjørende feil i tette kamper.

Folk_flesk

Legg inn av Folk_flesk »

Virker som fremgangen har stoppet opp i dette mesterskapet og med unntak av Frankrike-kampen var faktisk alle kampene under pari.

Det er på tide å overlate roret til noen som kan gi laget ny energi. Det klarer visst ikke Berge lenger. Ting har stagnert under han.
Sist redigert av Folk_flesk den tir aug 03, 2021 11:25 am, redigert 2 ganger totalt.

PapaSmurf

Legg inn av PapaSmurf »

Jaja...

Warholms kunstverk av et løp berger humøret. Vi får trøste oss med damehåndball selv om det er sirupsidrett i forhold til det herrene driver med.

Retnuh

Legg inn av Retnuh »

Sagosen rødt.

Men, er dommerparet tvillinger?? Klin like.

Retnuh

Legg inn av Retnuh »

Danskene er suverene, men unødvendig av oss at det skal bli knusende sifre.

TheBaseline

Legg inn av TheBaseline »

Vi vinner ikke et eneste mesterskap til så lenge Berge er trener. Laget har stangnert helt. Elendig samspill og Berge har ingen svar. Vi må få inn ny trener med noen nye ideer.

lsklars

Legg inn av lsklars »

Berge må gå!

Brukeravatar
Interessert
Innlegg: 2356

Legg inn av Interessert »

lsklars skrev: tir aug 03, 2021 11:31 amBerge må gå!
Hvem er gode håndballtrenere?

janesaj

Legg inn av janesaj »

TheBaseline skrev: tir aug 03, 2021 11:29 am Vi må få inn ny trener med noen nye ideer.
For en gangs skyld enig. Dette laget trenger helt klart nye impulser. Berge skal ha skryt for at han har tatt Norge opp til det nivået de er, det skal han ha mye av æren for. Men det må være mulig å se at nok er nok nå og at fremgangen ikke har vært der de siste par årene.

lsklars

Legg inn av lsklars »

Interessert skrev: tir aug 03, 2021 11:32 am
lsklars skrev: tir aug 03, 2021 11:31 amBerge må gå!
Hvem er gode håndballtrenere?
Usikker, men skader vel ikke å prøve noe nytt. Laget greier ikke å ta det siste steget som trengs.

Folk_flesk

Legg inn av Folk_flesk »

Interessert skrev: tir aug 03, 2021 11:32 am
lsklars skrev: tir aug 03, 2021 11:31 amBerge må gå!
Hvem er gode håndballtrenere?
Glenn Solberg har jo gjort det veldig bra med Sverige. Han kunne vært et interessant navn.

ms_8

Legg inn av ms_8 »

Vi ryker dessverre full fortent ut. Største skuffelsen var at Bergerud knapt redder baller og når heller ikkje angripet sitter 100% så blir det tap

KongOlav2

Legg inn av KongOlav2 »

Horribel angrepskamp av Norge. Her må det jobbes med det offensive fremover. I tillegg må det virkelig spilles inn en ekstra høyrehendt bakspiller fremover, slik at man ikke i realiteten har bare to spiller til to plasser med en gang en av trioen Sagosen, Johanessen eller O'Sullivan er ute.

TheBaseline

Legg inn av TheBaseline »

janesaj skrev: tir aug 03, 2021 11:33 am
TheBaseline skrev: tir aug 03, 2021 11:29 am Vi må få inn ny trener med noen nye ideer.
For en gangs skyld enig. Dette laget trenger helt klart nye impulser. Berge skal ha skryt for at han har tatt Norge opp til det nivået de er, det skal han ha mye av æren for. Men det må være mulig å se at nok er nok nå og at fremgangen ikke har vært der de siste par årene.
Veldig enig. Har sagt det samme selv. Berge fortjener skryt for å ha fått laget opp på det nivået de er. Bare det å være kvalifisert til et OL ville vært utenkelig for noen år tilbake. Allikevel mener jeg det må være lov å kritisere Berge for manglende prestasjoner de siste par årene. Virker som laget har stagnert. De klarer liksom ikke ta det siste skrittet. Jeg har sett konturene lenge, men ble bare enda mer sikker i OL. Hver gang laget slet hadde Berge null svar. Det holder ikke når man har forventninger om topplassering. Greit nok at det har vært mye individuelle feil og bom, med en Sagosen som ikke er i form og en målvakt som ikke klarer å redde nok. Men allikevel, jeg mener det hadde vært mulig å tatt tak i feilene og lagt en ny plan. Det hadde en annen trener klart, men ikke Berge. Det var helt begredelig å se de tape mot et middels tyskt lag. Norge skal være bedre, mye bedre. Og nå ble det altså en exit i kvarten og et stygt tap mot Danmark. Vel fortjent vil jeg si. Danmark var klart bedre. Norge spilte langt under det man burde kunne forvente i et mesterskap. Jaja. Nå får de gå hjem, samle seg og se hva som gikk galt. Heldigvis er det et nytt OL om tre år. Innen den tid håper jeg vi ser en bedre Sagosen og forhåpentligvis en ny trener (kan være lov å håpe).

TheBaseline

Legg inn av TheBaseline »

Egentlig er det greit at Danmark vant så overlegent. Vi var ikke bedre. Laget vårt spilte kjempedårlig hele turneringen og fortjente ikke å gå videre, men det fortjente Danmark.

Tullin_Thams

Legg inn av Tullin_Thams »

Herlige scener etter at Egypt har slått ut Tyskland. Hadde kontroll hele veien og ledet vel egentlig fra start til slutt.

startelver

Legg inn av startelver »

Folk_flesk skrev: tir aug 03, 2021 11:23 am Virker som fremgangen har stoppet opp i dette mesterskapet og med unntak av Frankrike-kampen var faktisk alle kampene under pari.

Det er på tide å overlate roret til noen som kan gi laget ny energi. Det klarer visst ikke Berge lenger. Ting har stagnert under han.
Det er ikke mange år siden Norge ikke hadde noe herrelandslag i verdenstoppen, de var ranket langt under våre nordiske naboer. Det var damene som stod for underholdningen for Norge gjennom 80-90-tallet og frem til i dag.

Berge er nok en av de beste trenerne i Norge innen håndball selv om resultatene ikke er der. Man er kanskje for kravstor.

kibby

Legg inn av kibby »

lok1 skrev: tir aug 03, 2021 8:19 am
kibby skrev: man aug 02, 2021 2:56 pm Kan kommentatorene PLEASE slutte å si Vilde Ingeborg Johansen?! Ingen som sier Sanna Charlotte Solberg-Isaksen eller Silje Margaretha Solberg. Give it up.
Ser ut som at hun bruker Vilde Ingeborg aktivt selv?
https://www.facebook.com/Vilde94
https://www.instagram.com/vildeingeborg/?hl=nb
Jeg vet hun gjør det i sosiale medier, fordi det også finnes en annen håndballspiller som heter Vilde Johansen (målvakt). Men hun bruker det ikke i Danmark, og heller ikke egentlig i Larvik og Tertnes.

kibby

Legg inn av kibby »

Retnuh skrev: tir aug 03, 2021 11:24 am Sagosen rødt.

Men, er dommerparet tvillinger?? Klin like.
Haha ja :lol: De har dømt i en årrekke. Vanligvis verdens beste, men litt usikker i dag.

kibby

Legg inn av kibby »

Ikke noe sjokk med tap i dag. Vi taper rett og slett for et bedre lag. Kjipt at vi ikke har målvakter som redder når det gjelder når Bergerud har stått bunnsolid ellers i OL. Men det er bare å ta av seg hatten. Og Mathias Gidsel, for en spiller han allerede er. 22 år og brakdebuterte med all star plass i VM i januar. Han kan nå langt.

kibbys håndballbørs:
Kristian Sæverås 4
Torbjørn Bergerud 2
Sander Sagosen 7
Bjarte Myrhol -
Magnus Fredriksen -
Petter Øverby 4
Kent Robin Tønnesen -
Magnus Jøndal 5
Kristian Bjørnsen -
Magnus Gullerud 7
Christian O'Sullivan 3
Harald Reinkind 7 - BB
Kevin Gulliksen 6
Magnus Abelvik Rød 5

Brukeravatar
Interessert
Innlegg: 2356

Legg inn av Interessert »

Det ble farlig jevnt dette etter 1 omg. Får vi en utfordring mot Ungarn? Trodde det skal være grei match

Tullin_Thams

Legg inn av Tullin_Thams »

Interessert skrev: ons aug 04, 2021 6:51 am Det ble farlig jevnt dette etter 1 omg. Får vi en utfordring mot Ungarn? Trodde det skal være grei match
Om Norge spiller på pari blir det en grei seier, men i deler av første omgang var de jo helt elendige. Sånn sett lover det ikke godt for Ungarn: De ligger to mål bak og Norge har masse å gå på.

Xpoolman

Legg inn av Xpoolman »

Nei dette er fryktelig jevnt..... :roll:

Svar

Create an account or sign in to join the discussion

You need to be a member in order to post a reply

Create an account

Not a member? register to join our community
Members can start their own topics & subscribe to topics
It’s free and only takes a minute

Registrer

Sign in

Gå tilbake til «Håndball»